Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Archidiecezji Lubelskiej Rekolekcje Szafarzy AL Dąbrowica 2024 pierwsza edycja foto 4

Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej – pierwsza edycja w 2024 roku

W dniach 20-22 września 2024 roku w Dąbrowicy odbyła się pierwsza edycji rekolekcji dla szafarzy. Pod opieką ks. Sławomira Jargiełło ponad siedemdziesięciu szafarzy miało zaszczyt wysłuchać rozważań ks. Mirosława Bieleckiego – Ojca duchownego Ogniska Miłości w Łopocznie.

Ewangelia św. Jana była punktem wyjścia przybliżającym zgromadzonym bogactwo treści wynikających z doświadczenia życiowego ewangelisty w pryzmacie jego długoletniego kontaktu z Maryją. Poruszono uzupełniającą się różnorodność w ewangeliach mających różne grupy docelowe obiorców.

Rozwinięto również temat Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w odniesieniu do zegara żydowskiego pokazując tym samym oddanie całego dnia Bogu.

Uczestnicy brali udział w Liturgii Godzin, Nieszporach, Wystawieniu Najświętszego Sakramentu, Liturgii Pokutnej i Mszy Świętej.

Praktyczne przykłady ministrantury pozwoliły zadbać o prawidłowe zachowanie podczas Mszy Świętej – nawet szafarzom z długoletnim stażem – ujednolicając czynności.

Ubogaceni duchowo szafarze wrócili do domów trzeciego dnia.

(Autor: Mirosław Bernat – uczestnik rekolekcji)