Nadzwyczajni Szafarze Komunii 艢wi臋tej Archidiecezji Lubelskiej pielgrzymka W膮wolnica msza 艣wi臋ta ksi臋偶a Eucharystia foto 21 Pielgrzymki Szafarzy

XI Og贸lnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii 艢wi臋tej do Sanktuarium w W膮wolnicy

W sobot臋 17 czerwca 2023 roku, we wspomnienie Niepokalanego Serca Naj艣wi臋tszej Maryi Panny, odby艂a si臋 XI Og贸lnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii 艢wi臋tej do Sanktuarium Matki Bo偶ej K臋belskiej w W膮wolnicy.

XI Og贸lnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii 艢wi臋tej do W膮wolnicy: Ponad 800 p膮tnik贸w z 18 diecezji

XI Og贸lnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii 艢wi臋tej do Sanktuarium Matki Bo偶ej K臋belskiej w W膮wolnicy odby艂a si臋 pod auspicjami krajowego duszpasterstwa s艂u偶by liturgicznej, kt贸remu przewodniczy Abp J贸zef G贸rzy艅ski, Metropolita Warmi艅ski wraz ze swoim wsp贸艂pracownikiem ks. dr. Krzysztofem Or膮.

G艂贸wnymi organizatorami wydarzenia byli: Metropolita Lubelski, Abp Stanis艂aw Budzik i duszpasterze s艂u偶by liturgicznej Archidiecezji Lubelskiej, ks. Grzegorz Bogda艅ski, moderator centrum formacji liturgicznej i ks. Marcin Grzesiak, duszpasterz ministrant贸w i lektor贸w. Tak偶e w przygotowanie i przebieg pielgrzymki w艂膮czyli si臋 alumni Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie oraz sami szafarze-gospodarze z parafii lubelskich: 艣w. Antoniego, 艣w. Maksymiliana Kolbego, 艣w. Andrzeja Boboli, 艣w. J贸zefa oraz z parafii z Konopnicy.

Na pielgrzymk臋 przyby艂o 800 p膮tnik贸w wraz ze swymi duszpasterzami z 18 diecezji. Zas艂uguje na uwag臋 fakt, 偶e najwi臋cej szafarzy przyby艂o z archidiecezji warszawskiej oko艂o 260, z archidiecezji lubelskiej oko艂o 120 i z diecezji warszawsko-praskiej, 艂owickiej, radomskiej – po oko艂o 50. Wszyscy szafarze wraz z rodzinami uczestniczyli w Bazylice Mariackiej w bogatym programie pielgrzymkowym.

XI Og贸lnopolska Pielgrzymka Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii 艢wi臋tej do W膮wolnicy: Uroczysta Eucharystia centralnym punktem wydarzenia

Spotkanie rozpocz臋艂o si臋 od modlitwy i powitania p膮tnik贸w. Nast臋pnie kustosz sanktuarium, ks. kan. Jerzy Wa偶ny opowiedzia艂 histori臋 tego miejsca wraz z cudownymi wydarzeniami, si臋gaj膮cymi XIII wieku, zwi膮zanymi z figur膮 Matki Bo偶ej. Swoje wyst膮pienie kustosz zako艅czy艂 wsp贸艂czesnymi 艣wiadectwami udokumentowanych cud贸w i 艂ask jakich do艣wiadczaj膮 p膮tnicy przyje偶d偶aj膮cy do sanktuarium przez ostatnie lata.

Kolejnym punktem pielgrzymowania by艂a konferencja prowadzona przez ks. prof. Adama Rybickiego pod has艂em “Duchowo艣膰 m臋偶czyzny a Eucharystia”. Po niej odby艂a si臋 Msza 艣w., kt贸ra stanowi艂a centralne wydarzenie pielgrzymki. Przewodniczy艂 Jej abp J贸zef G贸rzy艅ski, przewodnicz膮cy Podkomisji ds. S艂u偶by Liturgicznej KEP, a homili臋 wyg艂osi艂 abp Stanis艂aw Budzik. Metropolita Lubelski przypomnia艂 szafarzom, 偶e Ko艣ci贸艂 powierzy艂 ich d艂oniom sw贸j najwi臋kszy skarb, kt贸rym jest Cia艂o Chrystusa.

Na pielgrzymim szlaku nie mog艂o zabrakn膮膰 tak偶e, przygotowanego przez organizator贸w, posi艂ku dla wszystkich p膮tnik贸w. Po chwili odpoczynku, pokrzepieni na duchu i ciele, nadzwyczajni szafarze Komunii 艢wi臋tej, zgromadzili si臋 po raz ostatni w Bazylice, w 鈥瀏odzinie mi艂osierdzia鈥. Tam adoruj膮c Naj艣wi臋tszy Sakrament, odmawiaj膮c koronk臋 do Mi艂osierdzia Bo偶ego oraz litani臋 do Serca Pana Jezusa, zako艅czyli wsp贸lne pielgrzymowanie do sanktuarium Matki Bo偶ej K臋belskiej w W膮wolnicy.

Pob艂ogos艂awieni p膮tnicy wyruszyli w drog臋 powrotn膮, do w艂asnych dom贸w i parafii, zachowuj膮c wszystkie prze偶ycia w swoim sercu, niczym Maryja, by przez Ni膮 w Duchu 艢wi臋tym, nieustannie ofiarowywa膰 Bogu nie tylko swoj膮 s艂u偶b臋 w Ko艣ciele, ale r贸wnie偶 prosi膰 o potrzebne 艂aski w 偶yciu prywatnym.