Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej Archidiecezji Lubelskiej Rekolekcje Szafarzy AL Dąbrowica 2023 drugi turnus foto grupowe

Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej – dobiegł końca drugi turnus

W dniach 6-8 października 2023 roku w Domu Spotkania Caritas w podlubelskiej Dąbrowicy odbył się drugi turnus rekolekcji dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej Archidiecezji Lubelskiej.

Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej 2023: Blisko 100 szafarzy na drugim turnusie!

Blisko stu szafarzy z kilkudziesięciu parafii wspólnie przeżywało swoje coroczne spotkanie, wpisane w ich nieustanną formację duchową do tej jakże ważnej posługi w Kościele. Tematem rekolekcji było hasło tegorocznego programu duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Rekolekcje wygłosił Ksiądz Sławomir Jargiełło, ojciec duchowny w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie.

Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej 2023: Modlitwa, liturgia, konferencje i święte milczenie

Wspólnie z duszpasterzem nadzwyczajnych szafarzy – ks. Grzegorzem Bogdańskim, prefektem seminarium – szafarze przeżywali swoje rekolekcyjne dni we wspólnej modlitwie, liturgii, konferencjach, posiłkach, a także warsztatach skupionych wokół odwiedzin chorych. Rekolekcje miały także wyjątkowy charakter, ponieważ w części odbywały się w świętym milczeniu (silentium sacrum), odważnie i skutecznie podjętym przez tyle męskich serc zgromadzonych w jednym miejscu.

Rozpoczęte w piątkowy wieczór rekolekcje zakończyły się obiadem w niedzielne popołudnie, po którym nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej powrócili do parafii, w których swoją posługą dają świadectwo wierze i niosą Chrystusa tym, którzy sami do Niego przyjść nie mogą.

Kolejne terminy rekolekcji dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

Kolejne turnusy rekolekcji dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej odbędą się 13-15 października (Dąbrowica, 95 miejsc), 17-19 listopada (Nałęczów, 49 miejsc) oraz 1-3 grudnia (Nałęczów, 49 miejsc), a poprowadzi je także Ksiądz Sławomir Jargiełło. Prawdopodobnie już w przyszłym roku nowym miejscem spotkań formacyjnych dla Szafarzy AL stanie się również Ognisko Światła i Miłości w Łopocznie.